گل بانو
 
یکشنبه ٢۸ تیر ۱۳۸۸ :: ۱٠:٤۳ ‎ب.ظ :: نويسنده : گل بانو

HTML clipboard

با این  حال بدم بالاخره فصل 2 سریال تودورز رو تموم کردم به فصل نهایی که 8 قسمتست رسیدم. من عاشق سریالهای انگلیسی هستم چون معتقدم هیچ کس مثل انگلیسی ها هنرپیشگی بلد نیست . خیلی دردناک بود داستان.البته کسایی که فیلم دختر دیگر بولین و یا مردی برای تمام فصول یادشونه این همون داستان ولی به تفصیل هست.که البته فیلم اول کمی از وافعیت دور بوده .فیلم بااین افتتاحیه  شروع می شه:

"You think you know a story but you only know how it ends. To get to the heart of a story you have to go back to the beginning."

یعنی فکر می کنید که این داستان رو می دونید ولی در حقیقت تنها می دونید چطور به پایان می رسه . برای دونستن اصل ماجرا باید برگردیم به آغاز داستان

و داستان بر می گرده به زندگی هنری هشتم ، پادشاه خودخواه و هوس بازی که 6 بار ازدواج کرد و 2 تا از زنهاش رو هم اعدام کرد. اول ماجرا در فصل به زمانی بر می گرده که هنری شدیداً می خواد که ولیعهد داشته باشه. همسرش کاترین خیلی مورد علاقه شاه نیست چون قبلتر از این  شاهزاده هنری در ۱۲ سالگی مجبور شد به دنبال مرگ برادرش، آرتور، با کاترین همسرش ازدواج کند. این ازدواج تا به بلوغ رسیدن هنری به تعویق افتاد و پس از تاج‌گذاری هنری هشتم در ۱۵۰۹ کاترین به همسری وی درآمد. او نزد مردم انگلستان بسیار محبوب بود و هم بعنوان نایب السلطنه فرمانروای می‌کرد. ولی شاه تمام مدت به او خیانت می کرد تا اینکه به آن بولین که یکی از زنهای دربار بود دل می بنده..آن خیلی سر سخت بوده و بر خلاف اکثر زنهای دربار سهل الوصول برای شاه نبود برای همین وسواس خاصی شاه به او و عشقش به او پیدا می کنه..ولی شرط رسیدن به آن ازدواج و طلاق کاترین ملکه است که البته شاه انجام می ده..... پاپ وقت، کلمنت هفتم، با طلاق کاترین و ازدواج مجدد هنری موافقت نکرد و هنری که چنین دید در سال ۱۵۳۴ در پارلمان انگلستان خود را رئیس کل کلیسای این کشور اعلام داشت و پاپ را از این سمت در قلمرو انگلستان خلع کرد و نمایندگان پارلمان بر این تصمیم صحه گذاردند و از همان زمان کلیسای انگلستان از دستگاه پاپ جدا شده و دارای سراسقف (اسقف کانتربوری) از آن خود گردیده و طلاق و ازدواج مجدد آزاد شده‌است.داستان خیلی پیچ و خم داره ...و جالبه..آخرش هم که آن رو اعدام می کنند و دخترش الیزابت رو تبعید که در نهایت هم الیزابت ملکه می شه و دوران طلایی انگلیس به دوران او گفته می شه. این داستان خیلی قشنگ قانون کارمارو ثابت می کنه چون هر بی  گناهی که کشته می شه خونش دیگران رو می گیره...هنری رو جاناتان ریس مایر بازی می کنه که البته جدا خوب بازی کرده..قیافش خیلی جذاب تر از هنری واقعیه...و ناتالی دورمر در نقش آن ...که اون هم خیلی عالی بازی کرده.کلا سریال خوبی بود و همه خوب بازی کرده بودند جداً ! یکم طولانی بود ولی جالب. و بالای 16 ساله در ضمن!چندتا عکس گذاشتم ازش.

 موضوع مطلب : تودورز / هنری هشتم / آن بولین

 
درباره وبلاگصفحات وبلاگ

RSS Feed